KONST / Litografier / Färglitografi 9467544
*
nr 946 7544
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Brita Molin (f. 1919), 24/210, 1978, "Väderöns röda ek", mm; 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Följerätt
Utrop:
400 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 mars 2015
kl 20:28:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/3 17:46:29
1
150 kr
2/3 20:08:59
2
350 kr
2/3 20:21:57
1
300 kr
2/3 20:21:57
2
350 kr (Budbetjänt)
2/3 20:22:56
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57
-
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16
-
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32
-
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38
-
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49
*
Brita Molin
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
Läs om budbetjänten
Läs mer om Brita Molin
nr 946 7544
Brita Molin
(f. 1919), Sverige
Färglitografi, Brita Molin (f. 1919), 24/210, 1978, "Väderöns röda ek", mm; 50x40
Brita Molin, svensk målare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 400 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 2 mars 2015 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/3 17:46:29 | 1 | 150 kr |
| 2/3 20:08:59 | 2 | 350 kr |
| 2/3 20:21:57 | 1 | 300 kr |
| 2/3 20:21:57 | 2 | 350 kr (Budbetjänt) |
| 2/3 20:22:56 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Brita Molin
Brita Molin, svensk mÃ¥lare, grafiker och tecknare född i Skara 1919,Läs mer om Brita Molin
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: brita molin färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6349 Färglitografi
3 st, Stig Fyring (1934-2015), Sverige. Son, ytter..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:57 -
6380 Färglitografi
ankare. Signerad, numrerad ea. Färglitografi, bild..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:16 -
6486 Färglitografi
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:54
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 19:32 -
6449 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad, numrera..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:38 -
6690 Färglitografi
Ebba Kristina Wingårdh (f. 1962), Sverige. "De va ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
12 jan kl 18:49



